TKDK-IPARD Hibeleri

TKDK – IPARD Projeleri Hibe Destekleri 2015

TKDK – İPARD PROJELERİ DANIŞMANLIK

13. ÇAĞRI PROJE HİBE  DESTEKLERİ


Tkdk – ipard projeleri; Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), 13. Başvuru Çağrı dönemi kapsamında sağlayacağı geri ödemesiz hibe desteklerle TÜRKİYE’yi kalkındırmaya devam edecek.

IPARD Programı kapsamında yatırım yapmak isteyen yatırımcılar tarafından gerçekleştirilecek başvurulara yönelik TKDK, 12 Ocak 2015 – 10 Şubat 2015 tarihleri arasında proje kabulü gerçekleştirecek. Kırsal Kalkınma Programı IPARD kapsamında Süt ve Süt Ürünlerin İşlenmesi ve Pazarlanması (Süt İşleme Tesisleri ve Süt Toplayan Üretici Örgütleri), Et ve Et Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması (Kırmızı ve Kanatlı Et), Meyve ve Sebzelerin İşlenmesi ve Pazarlanması, Su Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması, Çiftlik Faaliyetlerin Çeşitlendirilmesi ve Geliştirilmesi (Arıcılık, Tıbbi Aromatik Bitkiler ve Süs Bitkiler), Yerel Ürünler ve Mikro İşletmelerin Geliştirilmesi, Kırsal Turizm ve Kültür Balıkçılığının Geliştirilmesi alt tedbirlerine yönelik yapılacak yatırımlara %50 oranında karşılıksız hibe desteği sağlanacak. Yatırımcılarımız yapacak olduğu yatırımlarda KDV, ÖTV, gelir vergisi,  kurumlar vergisi ve gümrük vergisinden muaf olacaklardır.

Tkdk Hibe Desteklerinden faydalanarak yatırım yapmayı planlayan ve 13. Başvuru Çağrı döneminde proje sunacak yatırımcılarımızın bu süreci iyi değerlendirmelerini istiyoruz. Vakit kaybetmeden siz de projenizi hazırlayın ve geri ödemesiz hibe desteklerden faydalanın.

Süt ve Süt Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması
1-Üretici Örgütlerinin süt toplama tesisleri kurması konusunda desteklenmesi,
2-Günlük en fazla 70 ton işleme yapacak Süt İşleme Tesislerinin kurulması,  mevcut olanların yenilenmesi veya genişletilmesi, makine-ekipman satın alınması desteklenmektedir.
Proje Bütçesi ve Destek Oranı:
1. Süt İşleyen İşletmeler: 50.0003.000.000 Avro, Destek Oranı: %50
2. Süt Toplayan Üretici Örgütleri: 25.0001.000.000 Avro, Destek Oranı: %50

TKDK-İPARD-HİBE

 

Et ve Et Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması
Hem kırmızı et hem de kanatlı eti için yeni kesimhanelerin ve işleme tesislerinin kurulması veya mevcut olan tesislerinin yenilenmesi / geliştirilmesi, makine-ekipman alımı desteklenmektedir.
Proje Bütçesi: en az 30.000 –  en fazla 3.000.000 Avro, Destek Oranı: %50

TKDK-İPARD-HİBE

Meyve ve Sebzelerin İşlenmesi ve Pazarlanması
Ayıklama, tasnif ve paketleme yapan ve entegre soğuk hava tesisleri bulunan işletmelerin kurulumu, mevcut olanların yenilenmesi / geliştirilmesi, makine-ekipman alımı desteklenmektedir.
Proje Bütçesi: en az 50.000 –  en fazla 1.250.000 Avro, Destek Oranı: %50

TKDK-İPARD-HİBE

Su Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması
Su ürünlerinin soğutulması, işlenmesi, paketlenmesi ve pazarlanması için işletme inşası ve makine ekipman alımı desteklenmektedir.
Proje Bütçesi: en az 50.000 – en fazla 1.500.000 Avro Destek Oranı: %50

TKDK-İPARD-HİBE

Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve Geliştirilmesi
1-Arıcılık: Bal üreten ve ana arı yetiştiriciliği için alet ekipman ve mikro ölçekli işleme ve paketleme tesislerinin kurulması desteklenmektedir.
2-Süs Bitkileri: Açık ve kapalı (sera) alan süs bitkisi yetiştiriciliği için alet-ekipman ve  işleme ve paketleme tesislerinin kurulması desteklenmektedir.
3-Tıbbi ve Aromatik Bitkiler: Tıbbi Aromatik Bitkilerin ekilmesi için gerekli alet ekipmanlar ve toplanmasını takiben işlenmesi ve pazarlanması için kurulacak işleme ve paketleme tesislerinin inşası desteklenmektedir.
Proje Bütçesi: en az 5.000 – en fazla 250.000 Avro, Destek Oranı: %50

TKDK-İPARD-HİBE

Yerel Ürünler ve Mikro İşletmelerin Geliştirilmesi
Geleneksel yerel gıda ürünleri (örneğin incir, zeytin, kestane, zeytinyağı vb.) ile halıcılık, kilimcilik, çömlekçilik gibi yerel el sanatlarının değerlendirilmesi veya işlenmesi için yeni işletmelerin kurulması, mevcut olanların yenilenmesi, genişletilmesi, makine ekipman alımı gibi yatırımlar desteklenmektedir.
Proje Bütçesi: en az 10.000 – en fazla 400.000 Avro, Destek Oranı: %50

TKDK-İPARD-HİBE

Kırsal Turizm
En fazla 25 oda kapasitesine kadar pansiyon, butik otel gibi konaklama tesislerinin, lokanta, kahvaltı salonu, dinlenme tesisi, piknik alanı gibi yeme içme tesislerinin, halı saha ve yüzme havuzu gibi spor sahalarının inşası, yenilenmesi ve makina ekipman alımı desteklenmektedir.
Proje Bütçesi: en az 15.000 –  en fazla 500.000 Avro, Destek Oranı: %50

TKDK-İPARD-HİBE

Kültür Balıkçılığının Geliştirilmesi
Tatlı sularda kafes ve havuzlarda kültür balıkçılığı yapan çiftliklerin kurulması, mevcut tesisler için yenileme, kuluçhane yapımı, küçük soğuk hava deposu kurulumu ve makine ekipman alımı desteklenmektedir…
Proje Bütçesi: en az 15.000 – en fazla 400.000 Avro, Destek Oranı: %50

TKDK-İPARD-HİBE


 Tkdk İpard Projeleri, TKDK – IPARD hibe Destekli Projeler, TKDK Danışmanlık Ankara İPARD Danışmanlık Proje Ofisi

 


TKDK Proje Danışmanı İletişim

 

Osman KARABOYUN

Ziraat Mühendisi (Zooteknist)

0542 609 75 08

0312 – 419 -80 08

tarimsalhibe@gmail.com

bilgi@www.tarimsalhibe.com

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.