Tarım Bakanlığı Hibeleri

Arıcılığa Hibe Desteği

Arıcılığa Hibe Desteği


Arıcılığın Geliştirilmesi Projesi kapsamında Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile ortaklaşa arı yetiştiricilerinin eğitim aldıkları ana arı ve arı sütü üretimi ile ilgili arıcılık malzemeleri edinmelerine katkıda bulunmak amacıyla hibe programı başlatılmıştır.

Hibe programı kapsamında ana arı ve arı sütü üretimi konusunda gerekli olan larva kaşığı, ana arı yüksük kalıbı, ana arı ızgarası, ana arı kafesi, ana arı çiftleştirme kutusu, aşılama çıtası, renkli şişe, mini derin dondurucu ve elektrikli arı çitinin alımı için hibe desteği sağlanacaktır.

Projeden yararlanacakların;

1-İdarenin “Arıcılık Projesi Eğitim Programı” kapsamında düzenlenen eğitim çalışmalarına katılarak, katılım belgeleri almış olmaları,

2-Bakanlık Türkvet Veri Tabanı ile Arıcılık Kayıt Sistemi (AKS)’ne kayıtlı ve en az 50 arılı kovan varlığına sahip olmaları,

3-Arı Yetiştiricileri Birliğine üye olmaları gerekmektedir.

Projeye başvurular ilandan tarihinden itibaren 45 gün içinde Rize İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne yapılacaktır.

Arıcılarımıza ilanen duyurulur.

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.