Tarım Bakanlığı Hibeleri

Arı Yetiştiricilerimize Yönelik Elektrikli Çit Alım Desteği Duyurusu…

Arı Yetiştiricilerimize Yönelik Elektrikli Çit Alım Desteği Duyurusu…


Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP) Eylem Planı Arıcılığın Geliştirilmesi Projesi Kapsamında; aşağıdaki şartları taşıyan Arıcılara elektrikli çit alım desteği sağlanacaktır. Başvuru şartlarını taşıyan arıcıların proje kapsamında yapılacak elektrikli çit alım desteklerinden yararlanmak üzere 18 Eylül 2015 tarihine kadar İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne veya Bayburt Arı Yetiştiricileri Birliğine başvurmaları gerekmektedir. Yetiştiricilerimize önemle duyurulur.

 

Başvuru Şartları:

  1. İdarenin ” Arıcılık Projesi Eğitim Programı ” kapsamında düzenlenen eğitim çalışmalarına katılarak, katılım belgelerini almış olmak.
  2. Bakanlık Türkvet Veri Tabanı ile arıcılık Kayıt Sistemi (AKS)’ ye kayıtlı ve en az 50 adet arılı kovan varlığına sahip olmak.
  3. İlin Arı Yetiştiricileri Birliği veya Arı Üretici Birliğine üye olmak.

NOT: Başvuru evrakları ve konu hakkında bilgi İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden veya Bayburt Arı Yetiştiricileri Birliğinden alınabilir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.