TKDK-IPARD Hibeleri

TKDK Erzurum İl Koordinatörlüğü 302-2 Yerel Ürünler Desteklenen Ürünler

TKDK Erzurum İl Koordinatörlüğü 302-2 Yerel Ürünler ve Mikro İşletmelerin Geliştirilmesi Kapsamında Desteklenen Ürünler 


302-2 Yerel Ürünler ve Mikro İşletmelerin Geliştirilmesi Kapsamında Desteklenen Erzurum’a ait  Yerel Gıda Ürünleri,Yöresel El Sanatları ve Taş İşlemeciliğine ilişkin uygulama örnekleri aşağıda sergilenmiştir.

İspir Şeker Fasulyesi

Dekoratif Taş İşçiliği

oltu taşı işlemeciliği

Ahşap Sanduka İşlemeciliği

Ahşap İşlemeciliği

Ahşap İşlemeciliği

ispir şeker fasulyesi

dekoratif taş işleme


 ERZURUM YÖRESEL TARIM ve GIDA ÜRÜNLERİ LİSTESİ

Kadayıf Dolması, Pekmez, Civil Peyniri, Lor Peyniri, cevizli kete, Göğermiş Tulum Peyniri (Küflü Peynir), Tel Peynir, İspir Şeker Fasulyesi, Aşotu (çorba ve dolmada kullanılan bitkisel bir ot türü), Tarhın (Bazı dolma ve et yemeklerine katılır. Erzurum yöresel çorbalarından Kesme çorbasına katılır), Çaşır (Yabani bir bitki), Çiriş (Yabani bir bitki), Cağ Kebabı, Yaprak Döner, Erzurum Su Böreği, Lor Dolması, Ayran Aşı (Ayran Çorbası), Kesme Çorbası, Ekşili Dolma, Kavurma, Demir Tatlısı, Tandır Lavaş Ekmeği, Hasankale Lavaş Ekmeği, Karnavas dut pekmezi, pestil Erzurum Tereyağı, Tortum Elması, Ceviz, Kızılcık, Dut, Kayısı, Kiraz, Vişne, Domates, Salatalık, Lahana, Patates, Yoğurt, Koyun Yoğurdu, Manda Yoğurdu, Kaymak, Bal, Şalgam
Yöresel Ürünlerin İşlenmesi ve Paketlenmesi için Kurulacak Tesis ve Makine – Ekipman Alımlarına Hibe desteği kapsamındadır.


 IPARD – TKDK Proje Danışmanı İletişim

Osman KARABOYUN

Ziraat Mühendisi (Zooteknist)

0542 609 75 08

tarimsalhibe@gmail.com

bilgi@www.tarimsalhibe.com

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.