TKDK-IPARD Hibeleri

TKDK 13. Çağrı Başvuru İlanı

Beklenen TKDK 13. Çağrı Başvuru İlanı

Beklenen TKDK 13. Çağrı Başvuru İlanı Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu kısaca TKDK, 13.Çağrı başvuruları bir türlü açıklanmadı. Bu gecikmenin sebebi olarak bir çok  neden sayılabilir. Bu sebeplerin en başında TKDK Kurumununda çalışan uzman personel yetersizliği, bilindiği üzere traktör destekleri 11 Çağrı dönemine kadar devam etmiş ve 12. Çağrı ilanı ile kalkmıştır. Traktör hibeli projeler beklenenden fazlasıyla ilgi görmüş destek kapsamındaki 42 ilden Traktör hibeli Projeler yağmur gibi yağmaya başlamıştır. Bu yoğun başvuru personel sıkıntısını ortaya çıkarmıştır. Kurum ise eksik kadrolar için sınav açmış daha sonra bilinmeyen sebeplerden dolayı sınavı iptal etmiştir. Kurumdaki personel eksikliği giderilmemiş mevcut personel 11.Çağrı ve 12. Çağrı başvuru dosyaları inceleme ve onaylama sürecini bitirmiştir. TKDK yapılan 11. ve 12. Çağrı Başvurularının sözleşmelerinin yapılması ve 2014 bütçesi büyük bir kısmı yatırımcılara kullandırılmıştır.

TKDK 13. ÇAĞRI DESTEKLENECEK PROJELER

TKDK 13.Çağrı dönemi için yatırımcılarımız, bulundukları il koordinatörlükten yatırımları için bilgi almak için gittiklerinde, TKDK uzmanları tarafından bir takım yönlendirmeler yapılmıştır. Bu yönlendirmelerin başında Hayvancılık Yatırımları (101-1, 101-2) Tedbirlerine yönelik hibe desteklerinin olmayacağıdır.

TKDK 13. Çağrı Döneminde

  • Süt Çiftliği
  • Besi Çiftliği
  • Tavuk Çiftliği

101-1 Süt Üreten Tarımsal işletmelere Yatırım, 101-2 Et üreten tarımsal işletmelere Yatırım hibe projelerine Destek VERİLMEYECEK.. Diğer tedbirler ile herhangi bir bütçe sorunu olmadığından tkdk hibe projeleri devam edecektir. Traktör Destekleri Tkdk 13.Çağrıda da olmaycak

TKDK 13. ÇAĞRI  PROJELERİ NE ZAMAN AÇILACAK

TKDK 13.Çağrı ilanı ne zaman olacak? sözü fazla uzatmadan muhtemel tarihleri açıklıyorum

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu TKDK 13. Çağrı ilanına  10 Kasım 2014 tarihinde çıkması beklenmektedir. Proje başvuruları 5 Ocak 2015 tarihinde başlayıp, 6 şubat 2015 tarihine kadar devam edilecektir.Bilgi amaçlı olup tarihde kesin çıkacak diye bir şey yoktur. 

TKDK 13. ÇAĞRI  PROJELERİ NE ZAMAN HAZIRLANMAYA BAŞLAMALI

TKDK 13. çağrı ilanı için ruhsat ve yapı kullanım izini, kamu kurumlarında alınacak izinler, danışman firma ile görüşmeler, Projelerinizin Mühendislik kısımı (Mimari, Statik, Elektirik, Mekanik), Başvuru dosyasının Hazırlanması (İş Planı, Teklifleri, Sisteme Yükleme) daha sayamadığım ve yazamadığım herşey için projenin hazırlanması aşağı yukaru 2-3 aylık süreç var. Bu zamanı iyi değerlendirerek Kaliteli ve Sorunsuz Sizin Projenizi Puanlamada en yüksek sıraya çıkaracak Dosya hazırlıklarına bir an önce başlamalısınız. Zaman su gibi akıp gidiyor…..

Siz Değerli Yatırımcımızın Danışmanlığını yürütmek ve Projesini başarılı bir şekilde sonlandırmak istiyoruz. TKDK 13. Çağrı Hibe Projeleri Bizimle ÇALIŞIN. Danışmanlık ücretimiz hakkında bilgi almak için arayınız….

NOT: LÜTFEN BİZLERİ ÇANTACI DANIŞMANLAR İLE KARIŞTIRMAYIN.

Osman KARABOYUN

Ziraat Müh. (Zooteknist)

IPARD HİBE MÜHENDİSLİK MÜŞAVİRLİK VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ