IPARD (TKDK) Haberleri

Kuşadası’nda TKDK Hibe Destekleri Anlatıldı.

Kuşadası'nda TKDK Hibe

Kuşadası’nda TKDK Hibe Destekleri Anlatıldı. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Aydın İl Müdürlüğü, Kırsal Turizm ve IPARD programı ile desteklenen sektörler hakkında Kuşadası’nda bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Kuşadası’nda TKDK Hibe Destekleri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

Kuşadası'nda TKDK HibeKuşadası Ticaret Odası Meclis Toplantı Salonu’nda  KUTO ve Kuşadası Otelciler ve Yatırımcılar Derneği’nin (KODER) destekleri ile düzenlenen bilgilendirme toplantısına, Kuşadası Ticaret Odası Genel Sekreteri Burhan Sezer, KODER Başkanı Tacettin Özden, turizm paydaşları ile vatandaşlar katıldı.

DESTEKLERDEN YARARLANMAK GEREKİR
TKDK Başvuru Kabul Uzmanları Özge Öner Erler, Mesut Dur ve Gülşen Sarıca tarafından, IPARD destek programı kapsamında, kırsal turizm ve teşviklerinin genel şartları hakkında bilgilendirme sunumu yapıldı. Sunum öncesinde konuşma yapan KODER Başkanı Tacettin Özden, TKDK gibi kurumların çok ciddi para vererek sektörleri desteklediğini söyledi. Sektör olarak olabildiği bu desteklerden yararlanmak gerektiğini belirten Özden, otellerin yanı sıra restorant ve kafelerin de bu imkandan faydalanması gerektiğini aktardı.

KIRSAL TURİZME DESTEKLE KALKINMA SAĞLANACAK
Sunumda kırsal turizmi desteklemede gerekli şartlar anlatılırken, hangi sektörlere ne kadar destek verildiği aktarıldı. Uzmanlar, kırsal alanlarda yaşam şartlarının artırılması gibi konulardaki projelere destek verildiğini dile getirdi. Bu desteklerle kırsal kesimlerde turizmin canlanmasına katkı sağladığı vurgulandı. Tüzel ve gerçek kişilerin başvuru şartları açıklanırken, slaytlarla desteklenen sunumun ardından soru-cevap kısmına geçildi. Katılımcılardan gelen sorular, İl Koordinatörlüğü uzmanları tarafından yanıtlandı.

IPARD PROGRAMI HAKKINDA BİLGİ IPARD Nedir?

IPARD, Avrupa Birliği (AB) tarafından aday ve potansiyel aday ülkelere destek olmak amacıyla oluşturulan, Katılım Öncesi Yardım Aracı’nın Kırsal Kalkınma bileşenidir. IPARD, Avrupa Birliği’nin Ortak Tarım Politikası, Kırsal Kalkınma Politikası ve ilgili politikalarının uygulanması ve yönetimi için uyum hazırlıklarını ve bu kapsamda politika geliştirilmesini desteklemeyi amaçlamaktadır.

IPARD desteğinin 2014-2020 dönemini içeren çok yıllı “Kırsal Kalkınma Programı” kapsamında uygulanması gerekmektedir. Bu süreçte Avrupa Komisyonu ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından birlikte finanse edilecek destek programları uygulanacaktır.

TKDK Hibe Destekleri için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. İletişim Tıkla.

Tkdk Hibe Hayvancılık destekleri hakkında yazılarımıza ulaşmak için tıklayın.