TKDK-IPARD Hibeleri

TKDK Ağrı İl Koordinatörlüğün 13. Çağrı Hibeleri

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Ağrı İl Koordinatörlüğü, yeni çağrı döneminde proje kabulüne başlayacak.Kurumdan…

 

AĞRI (AA) – Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Ağrı İl Koordinatörlüğü, yeni çağrı döneminde proje kabulüne başlayacak.

Kurumdan yapılan yazılı açıklamada, program kapsamında Türkiyegenelinde üretilecek projeler için yaklaşık 187 milyon Avro fon ayrıldığı belirtildi.

Açıklamada TKDK’nın 2012 yılından beri kırsal kalkınma yatırımlarına karşılıksız hibe desteği verdiği hatırlatılarak, şunlar kaydedildi:

“TKDK Ağrı İl Koordinatörlüğü kırsal turizm , kültür balıkçılığı, et ve süt işleme gibi bir çok alanda yapılacak olan projelerin kabulünü 12 Ocak-10 Şubat 2015 tarihlerinde yapacak. Ayrıca 5-15 Ocak 2015 tarihlerinde projelerin ön kontrolü yapılacak. Yeni çağrı döneminde et ve süt işleme tesisleri ve kırsal alanlarda kete ve ev makarnası gibi yerel ürünlerin üretimi, sera, halı saha, otel, piknik alanları yapımı, balık üretimi ve dokumacılık gibi pek çok alanda değişik projelerin inşaat işleri ve makine-ekipman alımları yüzde 50 hibeli olarak desteklenecek. Desteğe konu olan harcamalar KDV’den muaf tutulacak.”

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.