IPARD (TKDK) Haberleri, TKDK-IPARD Hibeleri

IPARD II ile TKDK’da yeni dönem başlıyor

IPARD II ile TKDK’da yeni dönem başlıyor. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) “Genel Koordinasyon Toplantısı ve Yönetici Eğitimi Programı” Afyonkarahisar’da termal bir otelde düzenlenen açılış programı ile başladı. Açılış töreninde konuşan TKDK Başkanı Ali Recep Nazlı, Eylül Ekim ayında başlayacak olan IPARD II ile yeni bir destek döneminin başladığını söyledi.


Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) “Genel Koordinasyon Toplantısı ve Yönetici Eğitimi Programı” Afyonkarahisar’da termal bir otelde düzenlenen açılış programı ile başladı. Açılış töreninde konuşan TKDK Başkanı Ali Recep Nazlı, Eylül Ekim ayında başlayacak olan IPARD II ile yeni bir destek döneminin başladığını söyledi.

5 gün sürecek olan Genel Koordinasyon Toplantısı ve Yönetici Eğitimi Programının açılış konuşmasını yapan TKDK Başkanı Ali Recep Nazlı, Tarımsal Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun (TKDK) Türkiye’nin öncü istihdam kurumlarından bir tanesi haline geldiğini söyledi. IPARD I Programının sona ererek Eylül ayından itibaren IPARD II Programının uygulanmaya başlanacağını belirten Nazlı; “TKDK, Türkiye’nin öncü istihdam kurumlarından biri haline gelmiştir. 2011 yılından itibaren yatırımcılara sağlamış olduğu destekler ile kurumumuz, hibe verme noktasında iradesini ortaya koymuştur. Bundan sonraki süreçte de yatırımcılarımızdan proje hazırlamasını bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

“600 GİRİŞİMCİYE 6 MİLYAR TL DESTEKTE BULUNDUK” 

IPARD II Programıyla birlikte daha önce girmedikleri alanlarda da desteklemeler vereceklerini belirten TKDK Başkanı Ali Recep Nazlı; “Eylül – Ekim IPARD 2’yi başlatacağız. 10 bin 200 projenin yanı sıra 600 girişimciye de 5,5 – 6 Milyarlık destekte bulunduk. Yaptığımız bu başarılı çalışmalar doğrultusunda tüm Afyonkarahisar’lı yatırımcıları IPARD 2 ye davet ediyorum. Projelerimiz sayesinde Afyonkarahisar adeta et üretim merkezi olacaktır. Ayrıca IPARD 2’de yenilenebilir enerji, jeotermal alanına da girdik ve artık yenilenebilir enerji alanında da ülkemize en iyi şekilde hizmet etmeye devam edeceğiz.”dedi.

“KÖY KÖY GEZİP HERKESİ HABERDAR ETMELİYİZ” 

TKDK’nın önemine değinen Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner ise, “TKDK, ilimize bir sinerji getirmiştir. 80 milyon TL’lik bir hibeyi Afyonkarahisar’a kazandıran kurumunuz, ilimiz için önemli bir değer konumuna gelmiştir” dedi. Afyonkarahisar’ın besicilik ve güneş enerjisi alanında önemli bir merkez olduğunu belirten Güner, “IPARD II ile yenilenebilir enerjiye destek vermeye başlanacak. Bu destek programından Afyonkarahisar’ın en üst seviyede faydalanmasını temenni ederim. Bunun için de arkadaşlardan talebim köy köy, kurum kurum gezip bu desteklerden herkesi haberdar etmesini hatta proje hazırlama noktasında yardımcı olmasını istiyorum.” ifadelerini kullandı.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.